Drupal nedir

yazar:

kategori:
Buradasınız: Anasayfa » Genel » Drupal nedir

Drupal Belçika’ da 2000’ li yıllara gelindiğinde ortaya çıkmış bir projenin ürünü olan içerik yönetim sistemidir. Bu proje zamanla gelişerek, programlama dili bilmeden de web sitesi oluşturulmasına olanak sağlayan bir içerik yönetim sistemi olarak dikkat çekmektedir.

Bu sistemin ortaya çıkışı ile beraber internet üzerinden yürütülecek olan birçok faaliyetin içerikleri ile beraber daha kolay bir şekilde hazırlanmasının önü açılmıştır.

Drupal ne işe yarar?

Web sitesi içeriklerini yönetmek, geliştirmek, düzeltmek için kullanılan bir yazılım olarak tanımı yapılabilir. Bu programın, programlama dilini bilmeyi gerektirmemesi, bu konuda programı kullanmayı öğrenen her kesin etkili içeriklere sahip web siteleri tasarlamalarının önünü açmaktadır. Bu yönü ile özellikle ilerleyen süreçleri de içine alacak şekilde web sitesi tasarım çalışmalarında çığır açan bir niteliğe sahiptir.

Web sitesi yapmanın yanında ayrıca, web sitesinin yönetilmesinden de sorumlu olan bu program, istenilen değişikleri istenildiği şekilde yapması ve hata oranının düşük olması sebebi ile günden güne kullanım yelpazesini en karmaşık sitelerden en basit sitelere kadar genişletmiştir.

Drupal İle E Ticaret Sitesi Oluşturmanın Faydaları Nelerdir?

Drupal, sahip olduğu özellikler ile günümüzde tanınan birçok sitenin yapımında ana rol üstlenmiş bir programdır. Bu program sayesinde yapılan siteler arasında, NASA’nın web sitesi gibi tanınan siteler olduğu gibi ayrıca tanınmayan birçok farklı türde site de bu web sitesi içerik yönetimi ile yapılmıştır.

Karmaşık sitelerin yapılmasına olanak sağlayan bu sitenin, e ticaret sitelerinin de kurulumunda kullanılması mümkündür. Bu sitelerin kurumlarını çok kolay bir şekilde yerine getirmek için, sizlerde hiç vakit kaybetmeden drupal kullanımını öğrenebilirsiniz. Burada özellikle problem yaratacak olan nokta drupal kullanımının, diğer web sitesi içerik oluşturma ve yönetme araçlarına göre daha zor olmasından kaynaklanmaktadır. Drupal’ın öğrenme zorluğunu aştıktan sonra, herhangi bir problem yaşamadan çok rahat bir şekilde site yönetim ve oluşturma süreçlerini uygulayabilirsiniz.

Drupal aynı zamanda sağladığı üst düzey nitelikteki içerik zenginliği ile de göz dolduran bir programdır. Sizlere web sitesi oluşturmada zengin bir tasarım anlayışı ve içerik sunmakta diğer programların bir adım ilerisinde gitmektedir.